ÜRÜNLER - Tümü
  • PALET İSTİFLEME SİSTEMLERİ
   Keramik paletleme hatları 3.000 torba/saat yüksek kapasite seçenekleri, ürüne özel tasarım ve çözümleri sunmaktadır. Özenle üretilmiş ürünlerinizin son kullanıcıya aynı kalitede ve kaliteli paketlerde ulaşabilmesini sağlayan otomatik paletleme sistemler..
  • ROBOTİK VE OTOMASYON ÇÖZÜMLERİ
   Dünya’nın en büyük ve ünlü robot üreticilerinden Japon Fanuc Robotics firmasının Paketleme, istifleme ve Palet Dizme sektörlerinde Türkiye’deki tek çözüm ortağı ve sistem entegratörü olan Keramik, Robotik palet istifleme çözümlerinin yanı sıra güçlü proje ve otomasyon ekibi ile mafsallı ve kartezyen robot çözümlerinizde en güvenilir çözüm ortağınız.

   - Palet istifleme çözümleri
   - De-paletleme çözümleri
   - Yükleme ve boşaltma hatları (Takım Tezgahları, Enjeksiyon Makineleri, Pres ve Zımba Makineleri, Fırın ve Ocak Yükleme boşaltma)
   - Malzeme Manipülasyonu
   - Yapıştırma ve Montaj işleri
   - Transfer sistemleri
   - Müşteri ve ürüne özel spesifik çözümler
  • STRETCHHOOD
   Yüksek kalite ekipmanları, son teknoloji ve yüksek kapasiteli tasarımı ile %100 yerli imalatımız olan StretchhoodMaster makinası ile palet üzerine veya paletsiz istiflenen ürün ve paletlerin stok sahasında ve sevkiyat esnasında dış etkenlerden (nem, toz, yağmur, güneş) korunması ve özellikle sevkiyat sırasında paket güvenliğinin sağlanması gereklidir. Bu doğrultuda Keramik müşterilerinin farklı tip ve ebatlardaki ürün ve paletlerine yönelik, esnek çözümler sunan Naylon Gerdirmeli Palet Giydirme STRETCHHOOD makinaları üretmektedir. Renkli, baskılı ve baskısız naylon seçenekleri ile ürünleriniz için son derece yüksek koruma sağlamakla birlikte, son kullanıcıya sevk edilen ürünlerin kalitesini de yansıtmaktadır.

   Ürünlerinizin herhangi bir ısı kullanılmadan, uygulamada kullanılan naylonun özel ve elastik yapısı sayesinde gerdirilmesi ve ürünün üzerine giydirilmesini sağlayan makinalardır. Palet üzerine giydirilen naylon makinadaki özel gergi kollarından kurtulduktan sonra doğal olarak içe doğru esneyerek ürünü kavrar. Ürünün ve paletin tamamını sararak paket güvenliği ve ortam şartlarından koruma sağlar.

   - Isıtma enerjisi ve naylon tasarrufu ile düşük işletme maliyeti
   - Düşük bakım maliyeti
   - Streç-film ile hazırlanan poşet için termal enerjiye ihtiyaç duyulmaz
   - Kullanımı kolay ve Türkçe menülü operatör paneli
   - Ürünlerin toz, nem ve sudan korunması
   - Farklı palet ebatları ile çalışabilme olanağı
   - Yüksek kapasite
   - Firma baskılı ve renkli naylon kullanabilme olanağı
   - Ağır şartlara ve kullanıma uygun tasarlanmış yapı
   - Hızlı ve etkin satış sonrası servis hizmeti
   - Opsiyonel 2. / 3. Farklı ölçü naylon ile otomatik çalışma özelliği
   - Opsiyonel palet yarma sistemi

   Sektörel Uygulamalar

   Seramik, Yapı kimyasalları, çimento, alçı, Tuğla, Bims, Beton parke, ağaç endüstrisi, gıda, içecek, cam ürünleri, kağıt, tekstil, plastik ürünler gibi tüm palet üstü ve paletsiz ürünler için uygulanabilir.
  • SHRİNKLEME SİSTEMLERİ
   Palet üzerine istiflenen ürün ve paletlerin stok sahasında ve sevkiyat esnasında dış etkenlerden (nem, toz, yağmur, güneş) korunması ve özellikle sevkiyat sırasında paket güvenliğinin sağlanması gereklidir. Bu doğrultuda Keramik müşterilerinin farklı tip ve ebatlardaki ürün ve paletlerine yönelik, doğalgaz, lpg, cng, elektrik gibi yöntemler ile sıcak havanın ısıtılması ve shrink naylonu üzerine sıcak hava üfleme sureti ile şirinkleme işlemi yapan Tam Otomatik Şirinkleme makinaları üretmektedir.

   Sektörel Uygulamalar

   Seramik, Yapı kimyasalları, çimento, alçı, Tuğla, Bims, Beton parke, ağaç endüstrisi, gıda, içecek, cam ürünleri, kağıt, tekstil, plastik ürünler gibi tüm palet üstü ve paletsiz ürünler için uygulanabilir.
  • TAM OTOMATİK ÇEMBERLEME MAKİNALARI
   Paletli ve paletsiz ürünlerin tam otomatik veya yarı otomatik şekilde PET/PP çemberler ile çemberlenerek sabitlenmesini ve paket güvenliğini sağlayan makinalardır. KERAMİK 100 yıllık Alman Cyklop çemberleme kafaları ve ekipmanları ile Türkiye’nin ilk ve tek yerli üretim tam otomatik çemberleme makinalarını kendi üretim tesislerinde imal ederek müşterilerinin hizmetine sunmaktadır. Keramik , müşterilerin isteği doğrultusunda standart ve özel paket ebatları için hiçbir insan gücü gerektirmeyen tam otomatik yatay ve dikey çemberleme makinaları imalatı yapmaktadır. İşte bu anlamda Keramik sektörde en çok tercih edilen firma olma özelliğini korumaktadır.

   Sektörel Uygulamalar

   Seramik , Tuğla , Bims , Beton parke , ağaç endüstrisi , gıda , içecek , cam ürünleri , kağıt , tekstil , plastik ürünler gibi tüm palet üstü ve paletsiz ürünlerin çemberlemeleri tam otomatik olarak gerçekleştirilir.

   Paletsiz Çemberleme

   * Paletsiz paketleme ile palet tasarrufu * Yüksek Paketleme Kapasiteleri * Paletsiz Paketleme riskine karşı yüksek gerginlikte güvenli paketler

   Özel dizayn profil konveyör ile özellikle tuğla, bims ve parke taşı ürünleri için kullanılan Tam Otomatik Çemberleme sistemleridir. Paletsiz çemberleme sistemleri ile palet maliyeti ortadan kalkmaktadır.

   Presli Çemberleme Makinaları

   Çalışma prensipleri dikey çemberleme sistemleri ile aynı olup farklı olarak geniş yüzeyli ve güçlü presleri sayesinde pres altında çemberlenmesi gereken ürünler için ideal makinalardır. Oluklu mukavva, tahta çıta, sunta vs. gibi ürünlerin çemberlenmesinde sıkça kullanılırlar. Kullanım alanına göre farklı modelleri mevcuttur.
  • STREÇLEME MAKİNELERİ
   Manuel, yarı otomatik ve tam otomatik modelleri ile geniş bir ürün yelpazesi sunan CYKLOP streçleme makinaları, CYKLOP patentli Power Eco Stretch teknolojisi ile ürünlerinizi en iyi şekilde streçlenip paketlenmesinin yanı sıra, çok düşük streç maliyeti ile işletme maliyetlerini minimuma indirmektedir. Palet üzerine istiflenen ürün ve paletlerin düşük yatırım maliyeti ve düşük sarf malzeme maliyetleri ile stok sahasında ve sevkiyat esnasında dış etkenlerden (nem, toz, yağmur, güneş) korunması ve özellikle sevkiyat sırasında paket güvenliğinin sağlanması için kullanılan streç film sarma makinalarıdır.

   - %400’e kadar kademeli özel patentli gerdirme ayarı ile minimum streç film maliyeti
   - Otomatik naylon besleme , kesme ve yapıştırma opsiyonları
   - Hafif ürünler için üst baskı opsiyonu
   - Üst naylon serme opsiyonu
   - Ağır ve sürekli kullanımlar için uygunluk
   - Etkin satış sonrası teknik destek ve servis hizmeti
   - Kullanıcı dostu kolay operatör panel ve kolay streçleme ayarları
  • ÇELİK ÇEMBERLEME
   Cyklop el tipi çelik çemberleme makinaları farklı çelik çember ebatlarına uygun seçenekler sunar. Ayrıca farklı kullanım alanları için manuel ve havalı modelleri mevcut olmakla beraber bu modellerde kendi içlerinde gerdirme kapasiteleri ile çeşitlilik sunarlar.

   Cyklop CH 47
   En hafif çelik çemberleme makinalarından biri olan CH 47 ile minimum güç uygulayarak maksimum performansta çelik çemberleme işlemi yapılabilmektedir. Kullanıcı dostu tasarımı ile bakım ve yedek parça değişimleri kullanıcı tarafından kolaylıkla yapılabilmektedir.

   Cyklop Rondofix BR
   Hafif yükler ve basit uygulamalar için kullanıcı dostu, düşük bakım maliyetli, uzun ömürlü manuel çemberleme makinalarıdır.

   Cyklop CH48
   Ağır yükler ve düz paketler için yüksek gerdirme kuvvetine sahip kullanıcı dostu, düşük bakım maliyetli, uzun ömürlü manuel çemberleme makinalarıdır.

   Cyklop Spanner B Sealer WZ
   Çok geniş çelik çemberler için manuel çemberleme ve dairesel ürünler için bükme işlemi yapan ikili makinalardır.
  • EL TİPİ ÇEMBERLEME MAKİNELERİ
   Cyklop masa tipi çemberleme makinaları pratik kullanımı, yüksek kalitesi ile farklı çember ebatlarına cevap veren seçenekleri olduğu gibi isteğe bağlı olarak presli, yarı otomatik ve tam otomatik modeleri ile çeşitlilik sunar.
  • MASA TİPİ ÇEMBERLEME
   Cyklop masa tipi çemberleme makinaları pratik kullanımı, yüksek kalitesi ile farklı çember ebatlarına cevap veren seçenekleri olduğu gibi isteğe bağlı olarak presli, yarı otomatik ve tam otomatik modeleri ile çeşitlilik sunar.
  • PET-PP ÇEMBER
   Keramik Ambalaj’ın 10 yılı aşkın süredir Türkiye Tek Distibütörlüğünü yürütmekte olduğu 100 yıllık tecrübeye sahip Alman CYKLOP firmasının üretimi olan çemberlerdir.
   Avrupanın en büyük kapasitesine sahip tesislerinde, en son teknoloji ile üretilen Cyklop PP ve PET çemberler dünyanın bir çok yerinde başırı ile hizmet vermektedir.
   Uygulama türü ve ürün tipinize uygun çember seçimi için firmamız ile irtibata geçebilirsiniz.
  • ROBOTLU PALETLEME
   Tam Otomatik Paketleme ve Ambalajlama Tesisleri kurulumunda engin deneyimi ile sektörün öncüsü olan firmamız Keramik, klasik mekanik istifleme ve paletleme çözümlerine alternatif olarak müşteri ve sektör odaklı tam otomatik robotlu paketleme ve istifleme hatları kurmaktadır.

   Dünya’nın en büyük ve ünlü robot üreticilerinden Japon Fanuc Robotics firmasının Paketleme, istifleme ve Palet Dizme sektörlerinde Türkiye’deki tek çözüm ortağı ve sistem entegratörü olan Keramik, yapı kimyasalları, koli içinde paketli her türlü ürünler, içecek, gıda, inşaat malzemeleri vb. gibi birçok farklı sektöre yönelik yüksek kaliteli paketleme, paletleme ve istifleme çözümleri üretmektedir. Firmamız, sunmuş olduğu ayırma - ayıklama, paketleme, paletleme ve istifleme gibi değişik çözümlerinde kullandığı 0 -700 kg arasında ve 1.300 ürün/saat kapasiteye kadar değişen robotlar ile müşterilerinin her türlü ürün tipi ve prosesine uyan sistemler tasarlamaktadır.

   Robotlu Palletizer Hatlarımızın Avantajları

   - Robot kullanımı ile esnek çözümler
   - Bakım kolaylığı
   - Yüksek kapasitede düzgün ve kaliteli istifleme ve paletleme
   - Ağır ve sürekli kullanımlar için uygunluk
   - Etkin satış sonrası teknik destek ve servis hizmeti
   - İstenilen kat yüksekliğinde istifleme yapabilme

   Opsiyonel Konveyör ve Transfer Sistemleri

   Üretim hattından gelen ürünlerin palletizer hattına aktarılmasını sağlar. Rulolu , bantlı , dönüş konveyör sistemlerini içermektedir.

   Opsiyonel Tartı Kontrol ve RED Sistemi

   Kantarın, hafızasına girilecek alt ve üst sınır kabul değerlerinin dışındaki ürünler, kontrol kantarı devamındaki red ünitesi tarafından sistem dışına aktarılır. Kantar sistemi çalışma ortamında ortaya çıkan bütün bilgileri hafızasında tutarak, gerektiği zaman bu bilgilerin bilgisayar ortamına aktarılmasını sağlar.
  • ROBOTLU VE MEKANİK PALET BOZMA DEPALLETİZER SİSTEMLER
   Tam Otomatik Paketleme ve Ambalajlama Tesisleri kuran KERAMİK, aynı zamanda üretim hattında istifli halde mamul ve yarı-mamül kullanan müşterileri için mekanik ve robotik palet bozma “DePalletizer” makineleri imal etmektedir,

   Ürün tipi, ölçüleri ve kapasiteye uygun mekanik ve robotik palet bozma makinelerimiz ile palet üzeri veya paletsiz olarak gelen istifli ürünleriniz üretim hattınıza tekli olarak beslenebilmektedir, Mekanik depalletizer sistemleri üç eksende hareket edebilen süpürücüler ve hareketli perdeler ile depalletize ederken robotik depalletizerlarda sistem entegratörü olduğumuz dünya’nın en büyük ve ünlü robot üreticilerinden Japon Fanuc Robotics robotları kullanılmakta olup ürün tipi ve ölçülerine uygun özel olarak tasarlanan ataçmanlarla palet bozma işlemi yapmaktadır.

   Cam, Kutu, Torba, Bidon, Kova vb bir çok ambalaj tipine sahip ürünleriniz yüksek kapasiteli ve son teknoloji ekipmanlarla donatılmış Keramik Depalletizer sistemleri ile palet bozma işlemine tabi tutulmaktadır,
  • KONVANSİYONEL PALETLEME SİSTEMLERİ
   Keramik tarafından müşteri ürün tipi ve özelliklerine göre projelendirme, imalat, otomasyon, devreye alma ve servis noktasına kadar A’dan Z’ye kendi bünyesinde üretilen yapı kimyasalları, alçı, çimento, kimya endüstrisi, yem sanayi gibi torbalı ürünlerin yanında, gıda ve içecek ürünlerinin üretim hattından palet üzerine otomatik olarak yüksek kapasitelerde istiflenmesini sağlayan makinalardır.

   Keramik Palletizer makinaları tamamen müşteri ürün tipi ve özellikleri, üretim kapasiteleri, palet ölçüleri ve istif şekilleri, palet yükseklikleri gibi kriterlere göre dizayn edilerek yüksek kapasitelerde, düşük maliyetler ve stabil üretim kapasitelerini muhafaza ederek ürünlerinizin palet üzerine dizilerek sevkiyata hazır olmasını sağlar.

   Ürünlerin dış etkenlerden korunabilmesi ve stabil hale getirilmesi için ihtiyaca göre hattın sonuna entegre edilebilen şirink, streç veya stretch hood makinelerimiz ile komple ambalajlanması ve paketlenmesi gerçekleştirilir. Hatlarımız aralıksız çalışmada minimum duruş ve minimum yıpranma olacak şekilde tasarlanmış olup yapısındaki yüksek kaliteli ekipmanlar ile uzun seneler sorunsuz çalışacak şekilde üretilmektedir.

   Palletizer Hatlarımızın Avantajları

   - Yüksek kapasitede düzgün ve kaliteli istifleme ve paletleme
   - Ağır ve sürekli kullanımlar için uygunluk
   - Etkin satış sonrası teknik destek ve servis hizmeti
   - İstenilen kat yüksekliğinde istifleme yapabilme
   - Firma kalitesini yansıtacak düzgün ve standart kalitede paketler,
   - Minimum personel kullanımı ile personel ve maliyet tasarrufu.

   Opsiyonel Konveyör ve transfer sistemleri

   Üretim hattından gelen ürünlerin palletizer hattına aktarılmasını sağlar. Rulolu, bantlı ve dönüş konveyör sistemlerini içermektedir.

   Opsiyonel Tartı Kontrol ve RED Sistemi

   Kantarın hafızasına girilecek alt ve üst sınır kabul değerlerinin dışındaki ürünler, kontrol kantarı devamındaki red ünitesi tarafından sistem dışına aktarılır. Kantar sistemi çalışma ortamında ortaya çıkan bütün bilgileri hafızasında tutarak, gerektiği zaman bu bilgilerin bilgisayar ortamına aktarılmasını sağlar.